2014
Občanské sdružení?
Začátkem roku 2014 jsme začali u právníků ověřovat, jaké klady a zápory by pro nás znamenalo založit občanské sdružení. Na základě Andrewem předložené analýzy se pak dospělo k závěru, že nebudeme zakládat společnost ani spolek, a to do případu krajní nevyhnutelnosti. Na začátku února se také rozhodlo, že pro sdílení dat bude sbor využívat svůj profil na FB.
Záznam z poloviny února pak říká, že s ohledem na nové angažmá sbormistra je do budoucna možné, že se zkoušky budou konat v pondělí. Například jedna z únorových zkoušek se konala ve Slávkově bytě pod vedením Marka.
V té době přišla nabídka vystoupit 16. května během slavnostního večera při příležitosti udílení cen bePROUD za aktivity v rámci LGBT komunity v České republice. Vzhledem k dalším pracovním aktivitám sbormistra jsme museli odmítnout a z vystoupení sešlo.
Srbská Kamenice?
Na březnovém soustředění v Srbské Kamenici se již diskutovalo o vystoupení na zahraničním festivalu gay sborů. Tehdy většina členů konstatovala, že je naše účast nereálná. Na tomto soustředění se také rozhodlo, že se rozšíří počet těch, kteří převádějí notové záznamy do programu MuseScore, a že se o zaučení postará Toník.
Mírovy záznamy k tomuto soustředění se zmiňují o dvou zajímavostech. Andrew navrhl, abychom před kostelem zazpívali Náladu. Stalo se. Výsledkem ovšem bylo, že náš zpěv potěšil pouze všechny kolem letící ptáky. Procházka k oběma místním památníkům, které připomínají letecké neštěstí, byla úspěšná. Kešku jsme však nenašli.
O zázemí Srbské Kamenice pro soustředění však Doodles toho roku přišli. Stalo se tak kvůli velmi nepříjemnému nedorozumění s hostitelem.
V polovině března bylo třeba opustit pravidelný středeční termín zkoušek, a to na základě možností sbormistra a většiny členů sboru. V tu dobu kluci opět začali využívat doodle a zavedli tzv. třídnické hodiny. Zkoušky se pak na jaře konaly střídavě v GyBu pod vedením Tomáše či u Slávka doma pod vedením Marka. V červnu se pak zkoušelo i ve Státní opeře.
Červen 2014 přinesl dvě vystoupení. Nejprve na slavnostech v Čakovicích, poté v Novoměstské radnici. Čakovické vystoupení mělo zajímavý požadavek na dresscode: bílé košile vyžehlené, černé kalhoty oblekové, černý pásek kožený, černé boty čisté. Na prvním velkém koncertě v Novoměstské radnici jsme měli jako hosty dvě klavíristky, plakát navržený nejmenovanou grafičkou a zpívali jsme bez not.
Po prázdninách
Do sezóny 2014/15 jsme vstupovali s řadou bodů budoucího programu. Cílem bylo mimo jiné nacvičit více skladeb populárního žánru v Markově režii, opět nachystat vánoční posezení s přáteli a koledami v Q Café a po vánočním večírku Alcedo odzpívat Rybovu mši v Mladé Boleslavi a Mnichově Hradišti.
Vráťa již tehdy sestavil návrh deseti outfitů pro stejnokroj Doodles. Po návrhu nechat si košile ušít na míru u krejčího se Radovan s Alešem raději vydali na průzkum trhu košil a polokošil a dospěli k závěru, že nikde nic použitelného nenašli.
Na přetřes se opět dostala možnost, že by Doodles vystoupili v květnu 2015 na Gay Chorus Festivalu na Mallorce; podle záznamů ze zkoušek přišla pozvánka již v únoru 2014. Ukázalo se, že registrace ještě možná je, a v hlasování o budoucí účasti na zahraničních festivalech obecně se členové vyjádřili pro v poměru 11:4. Tehdy ale z cesty na Mallorku sešlo.
Zároveň byli Doodles osloveni zástupcem londýnského tělesa London Gay Men´s Chorus s nabídkou společného vystoupení v rámci Prague Pride 2015. Tehdy, v roce 2014, to byl 120členný sbor s 23letou tradicí.
Rok 2014 jsme uzavřeli debaklem; vystoupení v Q Café se nám nepovedlo vlivem nepřipravenosti a přílišné konzumace alkoholu některých jedinců. Do roku 2015 jsme tak vstupovali s potřebou řady organizačních změn. Diskuse se točila zejména kolem toho, jak se popasovat se situací po fiasku v Q. Pro dané vystoupení dostatečně dopředu, ideálně měsíc předem, ukotvit repertoár. Aby všichni věděli, co se mají doučit a také abychom mohli vytisknout program. „Zapít to můžeme, až když se to povede,“ zaznělo poté v diskusi. Čí dikce z toho čiší?
Středeční zkoušky jsme prodloužili na dvě hodiny a zařadili do nich – jednou měsíčně – i čtvrthodinku na řešení věcí organizačního charakteru. V případě klasického repertoáru se zároveň rozhodlo cvičit nové skladby děleně po hlasech s tím, že spodní hlasy by si vzal Marek. Vznikl také systém zakládání událostí v patřičném a přesně daném předstihu před zkouškou, kdy se členové do konkrétní hodiny přihlásí, aby mohl sbormistr Tomáš rozhodnout, zda se zkouška pro slabou účast nezruší.
Tomáš v té době také přišel s tím, že chce sbor dál vést a rozvíjet ho, ovšem směrem ke klasickému repertoáru a populární repertoár podporovat nebude. Začala se řešit i možnost, zda by šlo, aby nás v GyBu nechali zkoušet i za nepřítomnosti sbormistra. Tomáš také vstoupil do kalendářního roku 2015 s tím, že přehodnotí svůj přístup k finančnímu angažmá ve svých aktivitách…